Arslan’dan 64 m3’lük Hardox Damper Dorse

Medya

Arslan Damper ayçiçeği, küspe ve benzeri hafif mal taşıyan müşterileri için geliştirdiği 64 m3’lük yeni nesil Hardox gövdeli Dorse’si ile müşterilerine büyük avantaj sağlayacak. Yeni modelin ismi ise ARS 12000.

Aliağa Organize Sanayi Bölgesi’nde (ALOSBİ) yer alan Arslan Damper fabrikasında geliştirilen 64 m3 ARS 12000 isimli yeni model Hardox Damper Dorse büyük ilgi topluyor. Arslan Damper mühendisleri tarafından geliştirilen ARS 12000 klasik dorselere göre metreküp olarak oldukça avantajlı olmasının yanı sıra muadillerinden 1 ton daha hafif geliyor. Üstelik mukavemet ve hacim olarak geleneksel dorselere göre şaşırtıcı derecede fark atıyor. Geleneksel yüksek metreküplü dorseler 13 tonun üzerinde gelirken hacim olarak 50 – 52 m3 ortalamaya sahipler. Arslan Damper’in geliştirdiği yeni nesil Damper Dorse ise 11,5 ton geliyor ve 64 m3 hacme sahip. Dorse tonaj olarak hafiflerken metreküp olarak maksimum seviyede.

“64 m3 ile Damper Dorsede Zirve Yaptık”

ARS 12000 projesinin mimarı ve Arslan Damper Üretim Müdürü Haldun Türkoğlu yeni modelleri hakkında şunları söyledi: “ Fabrikamıza gelen talepler üzerine yüksek metreküplü damper dorse modellerimizi yeniden gözden geçirdik. Gelişen teknoloji ile birlikte ürünlerimizi geliştirmeyi ve piyasanın ihtiyaçlarını karşılamayı arzuluyoruz. Özellikle Trakya’dan gelen talepler metreküp artırımını gerektiriyor. Özellikle ayçiçeği taşımacılığında yüksek metreküplere ihtiyaç duyuluyor. Arslan Damper ekibi olarak bu soruna nasıl çözüm olabiliriz diye kafa yorduk. Uzun süren titiz çalışmalarımız sonucunda ARS 12000’i geliştirdik. Dorsemizin üst teknesi SSAB üretimi 3,2 mm Hardox 450 aşınma plakalarından imal edildi. Mukavemet hesaplamaları sonrası dorse gövdesine verilen özel kıvrımlar sayesinde üst teknemizi darbelere karşı daha dayanıklı, daha dirençli hale getirdik. Gövdeyi oluşturan plakaları yekpare olacak şekilde kullandık. Bu bize üst profilleri de aşınma plakasından yapma avantajını sağladı. Aşınma plakası seçmemizin nedeni mukavemetli ve esnek bir çeliğe ihtiyaç duymamızdır. Gövdeyi komple 3.2 mm çelikten imal ettik. Kullanıcılar açısından farklı malların taşınmasını ve yüklenmesini kolaylaştırmak için üst teknenin sağına ve soluna şaşırtmalı olacak şekilde 2 adet kapak ekledik. Arka kapak üzerine ise tonaj kapağı uygulamasını es geçmedik. Dorse içerisinde oluşacak basıncı almak ve arka kapağın rahat çalışmasını sağlamak için önemli bir ayrıntı.

Genel olarak ARS 12000’den bahsedecek olursak; iç uzunluk tabandan 12000 mm, iç yükseklik 2400 mm ve iç genişlik 2250 mm ve 64 m3 hacim. Önde altı kademeli ağır tip lifte ek olarak ortada yedi kademeli ikinci lift ile dengeli ve güvenli bir boşaltma sistemi yapılabilmektedir. Damper şasi de ise 12 tonluk ağır tip kampanalı dingillerin yanı sıra 6 mm Domex göbek sacı kullandık. Estetik dış görünümünün yanı sıra son kullanıcının pratikte işine yarayacak işlevsel uygulamalar da ekledik. Hava kilitlemeli arka kapak, arka kapak üzerine ek merdiven.  Alt şasemiz Avrupa standartlarında fren ve elektrik sistemi ile donatıldı. Diğer modellerimizde olduğu gibi standart uygulamalarımız şasemizde sunuluyor… Uzun süren proje aşamasından sonra ARS 12000’i sahada test ettik ve olumlu eleştiriler aldık. Sektörünün taleplerine cevap verdiğimizi düşünüyorum.”

Bize Ulaşın:
  • Adres: Ender Yorgancılar Sk. No: 5 Aliağa Organize Sanayi Bölgesi Aliağa/İZMİR
  • Tel: 0.232.621.51.01
  • E-Posta info@arslandamper.com.tr
ARSLAN DAMPER
Kurulduğu ilk günden bu yana kaliteli üretim, satış sonrası hizmetler ve müşteri memnuniyeti ilkelerinden oluşan üstün hizmet anlayışını kendine felsefe edinen Arslan Damper, Kazancını sürekli yatırıma dönüştüren bir firma olarak faaliyetlerine 2008 yılında Aliağa Organize Sanayi Bölgesi’nde (ALOSBİ) kurduğu 12,500 m2’si kapalı olmak üzere 25,000 m2’lik alan içerisinde modern teknoloji ile donatılmış tesislerinde uzman kadrosu ile yoluna devam etmektedir. devamı
Çerez Politikası | Gizlilik Politikası | KVKK - Aydınlatma Metni | Başvuru ve Bilgi Talep Formu
copyright @ ARSLAN DAMPER MAK. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. 2014